Urządzenie funkcjonalnej sypialni, która będzie jednocześnie estetycznym wnętrzem sprzyjającym relaksowi w ciągu dnia i nocnemu wypoczynkowi wymaga dobrego projektu i wyboru odpowiednich mebli. Łóżka sprawdzają się zarówno w dużych, jak i małych sypialniach. Modele te występują w wielu rozmiarach, a tym samym stanowią idealny wybór niezależnie od wielkości pomieszczenia. Dlaczego schowek? Po pierwsze dlatego, że można przechowywać w nim pościel, a po drugie z uwagi na możliwość ograniczenia liczby dodatkowych mebli, takich jak szaf, szafek czy komód, które w sypialni nie stanowią niezbędnego wyposażenia. Łóżka z pojemnikiem to idealny wybór dla minimalistów, którzy cenią proste i praktyczne rozwiązania.

Łóżko nie tylko do spania

Nowoczesne łóżka w sypialni łączą w sobie wysokie walory wizualne i użytkowe. Są nie tylko miejscami do spania, ale także praktycznymi meblami służącymi do przechowywania rzeczy potrzebnych w sypialni. Nie chodzi tu tylko o pościel, ale o tekstylia, bieliznę czy drobne akcesoria. Dwuosobowe łóżka z pojemnikiem to modele idealne pod każdym względem. Niejednokrotnie są wyposażone w szuflady, praktyczne schowki, a nawet półki. Pojemnik zazwyczaj znajduje się w łóżku pod stelażem. Niektóre modele mają dwa schowki, co zapewnia jeszcze więcej miejsca do zagospodarowania.

Łóżko z funkcjonalnymi półkami

Niezwykle ciekawymi łóżkami są modele wyposażone w półki, na których można przechowywać książki czy inne drobne przedmioty potrzebne w sypialni. Są dodatkowym miejscem na akcesoria wbudowanym w ramę łóżka. Tego typu rozwiązanie to świetny pomysł, jeśli we wnętrzu ma panować ład i porządek i wtedy, gdy ze względu na ograniczoną przestrzeń trzeba zrezygnować z komody. Łóżko wzbogacone o pojemnik lub dwa praktyczne schowki, szuflady i półki to idealne rozwiązanie niezależnie od wielkości sypialni, dzięki któremu można cieszyć się z pięknego i praktycznego wnętrza.