Do prac na wysokościach

Służą przede wszystkim przy pracach zewnętrznych na elewacjach budynków, ale nie tylko, ponieważ i wewnątrz prace z drobiny są zbyt uciążliwe i lepiej będzie zastosować rusztowania aluminiowe.
Obecnie budynki parterowe należą do rzadkości, a i takie, na parterowe wyglądające, mają użytkowe poddasza, na których umieszcza się najczęściej sypialnie albo pokoje dla dzieci. I wówczas powstaje wysoki hall, który przecież także trzeba zagospodarować oraz ładnie wykończyć. Fachowców czeka tynkowanie i gipsowanie ścian oraz późniejsze ich pomalowanie i doprawdy trudno sobie wyobrazić sytuację, jak przeprowadzają to wszystko z drabiny. Konieczne jest rusztowanie, a najporęczniejsze będzie waśnie takie, wykonane z duraluminium. Jako lekkie, łatwe w obsłudze i wygodne do pracy.
Użytkownicy nie mogą się ich nachwalić, a szczególnie starsi wiekiem majstrzy, pamiętający używanie innych rodzajów rusztowań, wykonanych z żelaza. Różnice są tak duże, że nie ma już firm, które chciałyby powracać do starszych rozwiązań w tej sprawie.