Trwałe i ponadczasowe parapety z granitu

Granit od zawsze cieszył się dużą popularnością i był często stosowany jako eleganckie wykończenie elewacji, czy wnętrz. Granit to skała naturalna, posiadająca specyficzne wzory, odcienie, czy przebarwienia, dzięki którym każdy element z niej wykonany będzie wyjątkowy i niepowtarzalny.
Parapety granitowe zewnętrzne idealnie spełniają swoją funkcję, są także bardzo odporne na działanie czynników atmosferycznych, a zatem niezwykle trwałe. Dzięki specjalnej obróbce i impregnacji, wyeliminowano problem nasiąkliwości granitu, co czyni go idealnym kamieniem elewacyjny. Parapety z żadnych innych materiałów nie sprawdzą się na elewacji tak dobrze, jak granitowe.
Parapety granitowe wewnętrzne, z uwagi na wyższą cenę w porównaniu z parapetami z PCV, są nieco rzadziej stosowane, jednak ich wyższość i w tym przypadku jest bezsporna. Wnętrza, w których zastosowano parapety granitowe prezentują się o wiele bardziej elegancko, niż te, w których inwestorzy zdecydowali się na tańsze odpowiedniki. Jeżeli tylko budżet na to pozwala, warto wybrać parapety wykonane z kamieni naturalnych, niż plastikowe.